A-Grilli OPEN 1-2.3.2024

Harrastesarja:

Tero Tynkkynen / Teemu Lajunen

Samu Kettunen / Sari Ahokainen

Snellman Irina/ Laakkonen Niina

Heidi Värtinen / Emmi Salmi

Kuntosarja:

Johanna Vesanto / Miina Kauppinen

Samuli Purhonen / Roni Sairanen

Katja Turtiainen / Jonna Konnu

Minttu Rissanen / Kirsi Turunen

Kilpasarja Lohko 1

Harri Suutarinen / Tero Mäkäläinen

Jari Vänttinen / Petteri Höstman

Juha Martikainen/Niko Vänskä

Kilpasarja Lohko 2

Teemu Pajuaro / Jarkko Pöllänen

Simo Wilska / Immo Laukkanen

Matti Huopalainen / Jani Muhonen

PE 1.3.2024

16.30 – 17.15 Tero Tynkkynen / Teemu Lajunen - Samu Kettunen / Sari Ahokainen

17.15 – 18.00 Johanna Vesanto / Miina Kauppinen - Samuli Purhonen / Roni Sairanen

18.00 – 18.45 Snellman Irina/ Laakkonen Niina - Heidi Värtinen / Emmi Salmi

18.45 – 19.15 Johanna Vesanto / Miina Kauppinen - Katja Turtiainen / Jonna Konnu

19.15 – 20.00 Harri Suutarinen / Tero Mäkäläinen - Jari Vänttinen / Petteri Höstman

20.00 – 20.45 Teemu Pajuaro / Jarkko Pöllänen - Simo Wilska / Immo Laukkanen

LA 2.3.2024

8.30 – 9.15 Tero Tynkkynen / Teemu Lajunen - Snellman Irina/ Laakkonen Niina

9.15 - 10.00 Samu Kettunen / Sari Ahokainen - Heidi Värtinen / Emmi Salmi

10.00 – 10.45 Tero Tynkkynen / Teemu Lajunen - Heidi Värtinen / Emmi Salmi

10.45 – 11.30 Samu Kettunen / Sari Ahokainen - Snellman Irina/ Laakkonen Niina

11.30 – 12.15 Matti Huopalainen / Jani Muhonen - Teemu Pajuaro / Jarkko Pöllänen

12.15 – 13.00 Juha Martikainen/Niko Vänskä - Jari Vänttinen / Petteri Höstman

13.00 – 13.45 Minttu Rissanen / Kirsi Turunen - Samuli Purhonen / Roni Sairanen

13.45 – 14.30 Harri Suutarinen / Tero Mäkäläinen - Juha Martikainen/Niko Vänskä

14.30 – 15.15 Samuli Purhonen / Roni Sairanen - Katja Turtiainen / Jonna Konnu

15.15 – 16.00 Simo Wilska / Immo Laukkanen - Matti Huopalainen / Jani Muhonen

16.00 – 16.50 Kilpasarja pronssi matsi

16.50 – 17.40 Kilpasarja Finaali matsi

17.40 – 18.25 Katja Turtiainen / Jonna Konnu - Minttu Rissanen / Kirsi Turunen

18.25 – 19.10 Johanna Vesanto / Miina Kauppinen - Minttu Rissanen / Kirsi Turunen

19.10 – 20.00 Kilpasarja sijat 5-6


3.2.2024 Subway turnaus

Lohko 1

a Tero Tynkkynen (1. SUBWAY raataja palkinto) ja Teemu Lajunen sijoistus 2.

 b Samu Kettunen (2. SUBWAY raataja palkinto) ja Aleksi Seppälä sijoitus 4.

c Heidi Värtinen ja Emmi Salmi sijoitus 3.

d Pekka Saastamoinen ja Marko Immonen sijoitus 1.


8.00 - 8.40 A-B  Tero Tynkkynen ja Teemu Lajunen - Samu Kettunen ja Aleksi Seppälä 6-0 6-2 / 2-0

8.40 -9.20 C-D Heidi Värtinen ja Emmi Salmi - Pekka Saastamoinen ja Marko Immonen 4-6 1-6 / 0-2

9.20 - 10.00 A-C Tero Tynkkynen ja Teemu Lajunen - Heidi Värtinen ja Emmi Salmi 7- 6 (7-5) 7-5 / 2-0

10.00 - 10.40 B-D Samu Kettunen ja Aleksi Seppälä - Pekka Saastamoinen ja Marko Immonen 0-6 4-6 / 0-2

10.40 - 11.20 A-D  Tero Tynkkynen ja Teemu Lajunen - Pekka Saastamoinen ja Marko Immonen 3-6 2-6 / 0-2

11.20 -12.00 B-C Samu Kettunen ja Aleksi Seppälä- Heidi Värtinen ja Emmi Salmi 1-6 4-6/ 0-2


Lohko 2


a Joona Silvennoinen ja Leevi Pöllänen sijoitus 3.

b Juho Luukkainen ja Juho Laamanen sijoitus 4.

c Johanna Vesanto ja Mika Tenhu sijoitus 1.

d Simo Halko (1. SUBWAY raataja palkinto)   ja Jukka Simpanen (2. SUBWAY raataja palkinto) sijoitus 2.


12.00 - 12.40 A-B Joona Silvennoinen ja Leevi Pöllänen - Juho Luukkainen ja Juho Laamanen 3-6 6-2 / 1-1

12.40 - 13.20 C-D Johanna Vesanto ja Mika Tenhu - Simo Halko ja Jukka Simpanen 6-1 7-6 (8-6) / 2-0

13.20 - 14.00 A-C Joona Silvennoinen ja Leevi Pöllänen- Johanna Vesanto ja Mika Tenhu 3-6 2-6 / 0-2

14.00 - 14.40 A-D Joona Silvennoinen ja Leevi Pöllänen- Simo Halko ja Jukka Simpanen 6-2 4-6 / 1-1

14.40 - 15.20 B-C  Juho Luukkainen ja Juho Laamanen- Johanna Vesanto ja Mika Tenhu 0-6 1-6 / 0-2

15.20 - 16.00 B-D Juho Luukkainen ja Juho Laamanen - Simo Halko ja Jukka Simpanen 5-7 6-4/ 1-1

Lohko 3

a Henri Pelvo ja Ville Luhtasela sijoitus 3.

b Mika Myllys ja Teemu Huttunen sijoitus 1.

c Lauri Nuopponen ja Samuli Purhonen sijoitus 4.

d Henna-Mari Pelvo (2. SUBWAY raataja palkinto) ja Miina Kauppinen (1. SUBWAY raataja palkinto) sijoitus 2.


16.00 -16.40 A-B  Henri Pelvo ja Ville Luhtasela - Mika Myllys ja Teemu Huttunen 4-6 6-7 (5-7)/ 0-2

16.40 -17.20 C-D Lauri Nuopponen ja Samuli Purhonen- Henna - Mari Pelvo ja Miina Kauppinen 6-3 4-6/ 1-1

17.20 - 18.00 A-C  Henri Pelvo ja Ville Luhtasela - Lauri Nuopponen ja Samuli Purhonen 4-6 6-4 /1-1

18.00 - 18.40 B-D Mika Myllys ja Teemu Huttunen - Henna-Mari Pelvo ja Miina Kauppinen 6-7 6-4 / 1-1

18.40 - 19.20 A-D  Henri Pelvo ja Ville Luhtasela - Henna-Mari Pelvo ja Miina Kauppinen2-6 3-6 / 1-1

19.20 - 20.00 B-C Mika Myllys ja Teemu Huttunen - Lauri Nuopponen ja Samuli Purhonen 6-1 6-3 / 2-0


Säännöt: Pisteenlasku: GoldenPoint

Pelin kesto: kaikissa peleissä pelataan vain kaksi erää. Mahdollista kolmatta erää ei pelata. 

Järjestäjällä on oikeus aloittaa toinen erä tilanteesta 2-2 mikäli se on tarpeen aikataulutuksen vuoksi.

Peliparien paremmuus määräytyy järjestyksessä: voitetut erät - voitetut gamet - keskinäinen ottelu 

Pelit alkavat aina heti edellisen pelin loputtua. Aikataulu on näin ollen vain viitteellinen! Ole paikalla ajoissa!